Vítejte!
Jmenuji se Milan Rybáček a chtěl bych se zde pochlubit svojí skromnou sbírkou cívkových magnetofonů, která se postupně k mé velké radosti rozrůstá. Nemám ve sbírce žádné vzácné modely, Revoxy u mě nehledejte, ale to mi neubírá radosti a nadšení při dalším novém kousku. Snažím se je všechny udržovat v provozu, což je,jak jistě sami víte velmi časově náročná záležitost.
Magnetofony mě zajímaly již od dětských let, kdy jsem dostal od rodičů B700, a což mě "nakoplo" k dalšímu zájmu o tyto přístroje. Hodiny jsem dokázal sedět a sledovat točící se kotouče magnetofonu. Všemožně jsem magnetofon týral připojováním různých reproduktorů, jaké jsem jen mohl sehnat, což brzy vedlo k destrukci koncového zesilovače. V podstatě mě to donutilo k dalšímu zájmu,a to elektrotechnice a všemožnému bastlení.
Jeden magnetofon mi ale brzy přestal stačit a postupně dále následoval typ B100, B101, Sonet B3.
Naplno jsem se ale na sbírání mohl vrhnout až po přestěhování do rodinného domku, kde mám již dost místa, a mohu se této zálibě věnovat naplno.
Mým cílem a snem je vlastnit kompletní výrobní řadu cívkových magnetofonů Tesla,i když je mi jasné že několik modelů nemohu mít, nebo jen těžko, či jsou nedostupné vzhledem k mým finančním možnostem. Okrajově sbírám i magnetofony zahraničních výrobců. K dnešnímu dni mám 46 různých typů magnetofonů. V mé sbírce je i mnoho ostatních Československých i zahraničních přístrojů, především kazetové magnetofony. V poslední době jsem začal sbírat i tranzistorová rádia, zejména z dob Sovětského svazu. Nabízí se otázka, proč vlastně reeltoreel.cz, když v podstatě sbírám všechno? Čas od času jsem zásobován různými přístroji, takže proč si je nevzít. I obyčejný noname magnetofonek má svoji historii, tak proč se o nich něco nedozvědět. Ale cívkové magnetofony vždy zůstanou mým hlavním zájmem.

Postupem času jsem se z prostorových důvodů rozhodl, že si budu až na výjimky nechávat jenom výrobky RVHP, nebo ty, které se daly zakoupit v obchodní síti Tuzex. Jsou to věci, se kterými jsme se mnozí setkávali, a je o ně mezi vámi největší zájem.

Takže přeji příjemnou prohlídku, případné podněty nebo připomínky prosím napište do návštěvní knihy.Web je stále ve výstavbě, budu postupně doplňovat.
Rybajda@gmail.com

https://www.facebook.com/milan.rybacek