Sovětské magnetofony nyní tvoří můj hlavní zájem takže jsem se rozhodl jim věnovat tuto speciální rubriku. Cívkové i kazetové tvoří velkou část sbírky a hodlám se jíim více věnovat než tuzemské produkci o které už vím podstatně vše. Sovětské výrobky se chlubí trvanlivostí i odolností se zachováním dobrých parametrů. Jejich slabinou jsou v podstatě jen kondenzátory které už mají životnost za sebou. V našich obchodech se většina těchto přístrojů neobjevila a v drtivé většině se jednalo o individuální dovoz. Páteř sovětského dovozu tvořily především radiopřijímače. Zejména typy VEF, Selena, Riga nebo Spidola či Meridian. Také malé středovlné přijímače typu Sokol nebo Vega. V běžném prodeji jsem z magnetofonů zaznamenal pouze radiomagnetofon Vega 326 který má ale maďarskou kazetovou mechaniku což nereprezentuje tu pravou sovětskou kvalitu. Tedy jednoduchost a odolnost.
Cívkové magnetofony se ze sovětského svazu vůbec nedovážely. Je to škoda protože i výrobky nejnižší spotřební třády užitnou hodnotou dalece převyšují tuzemskou produkci. Ve sbírce jich mám více, postupně nafotím a doplním na web.
V sovětském svazu se vyrábělo neskutečné množství typů kazetových magnetofonů všech druhů a kvalit. Ve sbírce mám jenom zlomek z nich ale jistě budou pro vás zajímavé stejně tak jako pro mne.